Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „Nezařazené“

Goodbye, farewell, milí angličtináři

Kurzy E-learningu na Metodickém portálu zná leckdo, zvlášť dobře ale pedagogové 2. stupně základních škol, kteří vyučují nebo v budoucnu budou vyučovat angličtinu Již potřetí byl totiž dnes, 28. listopadu, uzavřen žádaný kurz Moderní metody ve výuce AJ pro 2. st. ZŠ. Celý příspěvek »


Studenti finanční gramotnosti se dočkali odměny

Pátek byl pro uživatele Metodického portálu opravdu bohatý. Svoji odměnu, byť ne finanční, si odnesli studenti kurzu Základy finanční gramotnosti. Jejich výhrou byla osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu. Celý příspěvek »


Obraz ICT ve výtvarné výchově je již celý

E-learning Metodického portálu se věnuje také výuce na poli uměleckých oborů. Ve čtvrtek 24. listopadu byl slavnostně zakončen kurz ICT jako nástroj pro tvůrčí činnost, aplikace ICT do výuky výtvarné výchovy. Celý příspěvek »


Vzdělávací technologie 21. století mají své krotitele

Sledovaný a vřele přijímaný kurz Vzdělávací technologie pro 21. století provedl své účastníky ke svému závěru, aby jim otevřel pomyslnou bránu do nové éry. Spolu s tutory Ing. Bořivojem Brdičkou, PhD. a Mgr. Petrem Naskem se studenti sešli na půdě Pedagogické fakulty UK v Praze. Celý příspěvek »


Studenti M-learningu vypluli do e-oceánu

E-learningové kurzy na Metodickém portálu se postupně blíží ke svému konci. 8. listopadu se závěrečným setkáním a slavnostním předáním osvědčení uzavřel také kurz M-learning – využití mobilních technologií ve výuce. Celý příspěvek »


Poslední řádek tiskových a grafických materiálů dopsán

Účastníci E-learnigu na Metodickém portálu dopsali další kapitolu v kronice připravené výuky. „Dopsali“ doslova – v pátek 4. listopadu studenti se svým tutorem Pavlem Roubalem uzavřeli kurz Příprava digitálních textových a grafických materiálů. Celý příspěvek »


Podruhé v cíli s GITy

Všechny cesty prý vedou do Říma, ale kroky česých učitelů, kteří chtějí inovovat svou výuku o nové technologie, mířily 3. listopadu do Prahy na půdu VÚP, kde se uzavíral kurz Využití geoinformačních technologií ve vzdělávání. Celý příspěvek »


Vysvědčení pro začínající učitele podruhé

Nejen žáci, jak jste zvyklí, také učitelé dostávají svá vysvědčení. Pro ta svoje, osvědčení o abslovování akreditovaného kurzu, si dnes v poslední říjnový den na půdu VÚP přišli absolventi druhého běhu kurzu Pedagogické (a jiné) dovednosti začínajícího učitele. Celý příspěvek »


Kurz nabitý informacemi

Kurz Vzdělávací technologie pro 21. století, který právě probíhá, se těší veliké podpoře a zájmu nejenom účastníků kurzu.  Kurz využívá doslova všech možností vzdělávacího prostředí LMS Moodle a účastnící se zde mohou potkávat on-line nejenom prostřednictvím chatu, ale i jako účastníci on-line konferencí, která probíhají za účasti odborníků a zajímavých osobností z prostředí vzdělávacích informačních a komunikačních technologií. Celý příspěvek »


Čtenářská gramotnost není pro Metodický portál pohádka

Jak mohou naučit svoje žáky číst i navzdory nepříznivým společenským a rodinným okolnostem? Tuto otázku si pokládá nejeden učitel humanitních předmětů. Právě pro ně jsme připravili kurz Rozvíjení čtenářské gramotnosti ve škole. Celý příspěvek »