Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Videoblog: Zahájen e-kurz „Využití geoinformačních technologií ve výuce“

Zájemci o geoinformační technologie se společně sešli ve čtvrtek 28. dubna na úvodním setkání e-kurzu Využití geoinformačních technologií ve výuce. Pro tentokrát vám přinášíme dvě krátké videoreportáže.

 

Cílem e-learningového kurzu „GITů“ je učitelům mnoha různých předmětů zprostředkovat návody a postupy, jak ve výuce pracovat s geoinformačními technologiemi. Co to ale jsou ty geoinformační technologie? Všechny tyto technologie se často skrývají za zkratkami. Pokusíme se vám je popsat na aktivitách, které účastníky čekají přímo v kurzu. Účastníci se zaměří na volně dostupné mapové služby na internetu, v jednoduchém geografickém informačním systému (GIS) si vyzkouší základní prostorové operace a dotazy nad prostorovými daty.  Dále se seznámí s globálním navigačním systémem, konkrétně s dnes nejrozšířenějším systémem GPS a jeho využitím v celé řadě předmětů od tělocviku až po výtvarnou výchovu. Při dálkovém průzkumu planety Země (DPZ) se účastníci dostanou do vzdálených míst již během několika málo kliknutí myší. V kurzu účastníci tedy naleznou inspirativní zdroje do výuky a návody, jak to vše (GIS, DPZ a GPS) zábavnou formou vzájemně sladit do vyučovací hodiny.

Na úvodním setkání se mimo jiné účastníci vzájemně seznámili, byli proškoleni v práci s výukovým prostředím LMS Moodle, ale hlavně si také mohli vyzkoušet lov pokladů. Tutor kurzu, Miloš Bukáček, si pro své svěřence v odborném bloku tohoto setkání připravil motivační aktivitu – tzv. Geocaching. V okolí školy, kde úvodní setkání probíhalo, ukryl hned pět pokladů, po kterých mohli účastnici pátrat díky zapůjčeným GPS přístrojům. Společnými silami byly všechny poklady zdárně objeveny. Podívejte se, jak takový lov pokladů vypadá.

 


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.