Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Další úspěšný e-kurz je za námi

Na sklonku jara se mezi úspěšné absolventy e-learningových kurzů Metodického portálu zařadili i účastníci našich „klíčovek“. Ano, také kurz „Rozvoj a hodnocení klíčových kompetencí žákůdospěl do svého konce.

Na konci května se všichni účastníci sešli na závěrečném setkání, které mělo na programu prezentaci závěrečného úkolu, zpětnou vazbu tutorů i účastníků a předání zasloužených osvědčení.

tutorka

Je třeba poznamenat, že „klíčovky“ nebyly kurzem ledajakým, což dokazuje i délka jeho trvání. S jeho nadstandardními 73 hodinami (standardní časový rozsah pro e-learningové kurzy Metodického portálu je okolo 40 hodin) šla ruku v ruce jeho náročnost. S tím vším se však účastníci poprali se vší grácií a obdivuhodným zapálením pro věc.

Pravděpodobně nejnáročnějším úkolem v rámci kurzu „klíčovek“ bylo natočení vlastní výukové hodiny na videokameru. Přestože se na začátku někteří úkolu obávali, nakonec se do něj s odvahou pustili a investovaného času nelitovali. Vzniklé nahrávky totiž byly zprostředkovány ostatním v kurzu a účastníci si tak navzájem mohli předat své postřehy a připomínky. Jak přínosné to pro tyto pedagogy bylo, snad není ani potřeba zdůrazňovat.

Představu o průběhu celého kurzu si můžete udělat při pročítání blogu Brána hrdinů e-learningového kurzu Klíčové kompetence, jenž sepsala Lucie Slejšková, spoluautorka a tutorka kurzu v jedné osobě. Chcete-li znát bezprostřední reakce účastníků kurzu po jeho skončení, navštivte také stejnojmennou diskuzi. Na další účastníky „klíčovek“ se budeme těšit po prázdninách.

Pro představu níže uvádíme některé reakce z výše uvedených zdrojů:

 • Například nyní víme, že i dovednosti se dají docela dobře na dálku s pomocí technologií natrénovat, když je vzájemná ochota využít potenciál IT.“ Lucie S. (tutorka)
 • Jako čerstvá absolventka tohoto kurzu si dovoluji říci: Získala jsem zde mnoho zkušeností, znalostí, které dále hodlám rozvíjet. Co mi kurz „vzal“ z mého času a energie, toho opravdu nelituji, protože to byla malá investice do velkého přínosu pro mou budoucí práci ve škole. Je to pro mne skvělé nastartování.
  Za to opravdu vděčím tutorům, jejich úžasnému optimistickému přístupu a skvělé vlastnosti najít všude něco pozitivního a dobrého. Nesmím opomenout i kolegyně a kolegy „studenty“, se kterými se vše okolo klíčovek dalo konzultovat a jejich názory a zkušenosti byly také přínosem.
  Všem díky za cenné rady, zkušenosti a názory i za nový pohled na mou práci.
  “ Petra M. (absolventka)
 • Já bych chtěla především vyzdvihnout nasazení tutorek – povzbuzením, pochvalou, nebo jen krátkou reakcí – nám pomáhaly kurz zvládnout. Díky.“ Petra B. (absolventka)
 • Oceňuji trpělivou práci všech tutorek, jejich okamžité reakce určitě všem moc pomohly. Musím říct, že tento kurz opravdu „žil“, stále se něco dělo, stále byla reakce na naše úkoly. Již jsem studovala tímto způsobem, ale bylo to „mrtvé“, vůbec nikdo o sobě nic nevěděl a ani jsem neznala reakce na druhém konci, vlastně žádná zpětná vazba nebyla.“ Mirka S. (absolventka)
 • Jestli se někdo nový rozhoduje, zda do toho také půjde, tak mu vzkazuji, že to stojí za to. Dostaneme přehled o tom, co to klíčové kompetence jsou, budete si konečně umět představit, jak je do svých hodin řadit a jak je vyučovat.“ Daniela R. (absolventka)

    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.