Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Začínáme

Zítra otevřeme dveře naší e-školy Metodického portálu prvním studentům. Není sice 1. září, ale třídy jsou připravené, nástěnky vyzdobené, všude vzorně uklizeno a paní učitelky jsou přes všechny svoje zkušenosti v rozechvělém očekávání.

Této slavnostní chvíli předcházela řada příprav. Nejprve jsme školu postavili: vybrali jsme a nainstalovali systém řízení výuky LMS Moodle. Potom jsme ji oblékli do slušivého kabátku: od Metodického portálu je k nerozeznání.

Vybudovali jsme provozní zázemí.  Tým školníků, kteří jsou mladí, nepostradatelní a svědomitě se starají, aby nám škola nespadla a všechno v domě šlapalo tak, jak má. Jako každý správný školník; ovšem nemají montérky, ani hasák, dokonce ani kladivo. Máme studijní oddělení, kde sedí slečna Markéta, vlídná a usměvavá kliknutím myši spravuje celou administrativní agendu.

Týmy autorů připravily vzdělávací programy prvních kurzů: Rozvoj a hodnocení klíčových kompetencí žáků a Tvorba individuálního vzdělávacího plánu mimořádně nadaného žáka. Na dalších vzdělávacích programech pracujeme, abychom brzy mohli otevřít další kurzy.

V lednu jsme začali připravovat třídy. Nové paní učitelky se nachystaly na výuku a první studenty a proběhl zápis. Máme třídu Klíčovek a zapisujeme studenty do Nadaných žáků.

Zítra se sejdou studenti kurzu Rozvoj a hodnocení klíčových kompetncí žáků na úvodní, prezenční, schůzce. Poznají se navzájem, seznámí se se svými učitelkami – tutorkami Lucií Slejškovou, Hanou Košťálovou a Renátou Trčkovou. Projdou školu, ve které se chystají několik týdnů pilně studovat. Navštíví studijní oddělení i ředitelnu, zabydlí se ve třídě. Pak si vyhrnou rukávy, protřepou hlavy a hurá na klíčovky. Domů budou odjíždět plní dojmů a, doufáme, plní chuti…

…uvařit si kávu,
připravit si něco lákavého k zakousnutí,
pohodlně se usadit,
zapnout si počítač,
pustit si svou oblíbenou hudbu,
přihlásit se do svého kurzu
a pustit se do studia…

Zítra uvítáme naše prvňáky. :-) :)


    nikdo zatím nehodnotil

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Tak už je to tady! Přeji hodně zdaru všem, od prvňáků až po školníky. :-) Bude se těšit na zprávy o tom, jak se vám daří.

  2. avatar

    Posílám pozdrav přímo z hodiny.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.